Kalender aanbevolen tochten

 Hierna volgt een lijst van wandeltochten. De voorkeur gaat uit naar wandelingen van bevriende- en burenclubs.
Een (tweede) dagtocht, die slechts na een langere rijafstand te bereiken is, wordt enkel vermeld met verwijzing naar de bladzijde in de Walking.

 

1 Bladzijde in Walking in Belgium 2017 (voor méér informatie).
2 Dag en datum. O.BG = tocht in kader van de Oost-Vlaamse Biergordel.
3 Naam van de organisator, naam van de tocht en startplaats.
4 Afstanden en vertrekmogelijkheden. Respecteer vooral het startuur.

 

1 2 3 4
33 Woensdag 03.01 De Chatons Ronse
Start to Walk!
O. Crucke Stadion
Leuzesesteenweg, Ronse
7-14-21 km
07u00 tot 15u00
34 Zaterdag 06.01 De Lachende Wandelaars Aalter
Aalterse Marathon
Emmaüsinstituut
Sint-Gerolflaan 20, Aalter
4-6-10-15-20-25-32-42 km
07u00 tot 15u00
36 Zondag 07.01 Postiljon Wandelclub Merelbeke
Nieuwjaarswandeling
Gemeenschapsschool
Kasteellaan 1, De Pinte
6-12-15-18-24-30 km
07u30 tot 15u00
36 Zondag 07.01 De Heidetochten Kester-Gooik
Nieuwjaarstocht
Prov. Proefcentr. Kleinfruit Pamel
Molenstraat 28, Roosdaal
4-8-10-12-17-21-26-30 km
08u00 tot 15u00
DINSDAG 09.01 – GROEPSWANDELING VOOR CLUBLEDEN.
SAMENKOMST in Café Colorado, Zijpstraat 1, Nieuwenhove
Zie artikel over de dinsdagtochten.
38 Woensdag 10.01 Land Van Rhode
Woensdagwandeling
Expo Gowalt
Kwatrechtsteenweg 114, Wetteren
6-10-14-18-21 km
08u00 tot 15u00
VRIJDAG 12.01 – NIEUWJAARSRECEPTIE
De Spiraal, Zakkaai 29, Geraardsbergen
Zie uitnodiging elders in clubblad.
40 Zaterdag 13.01 Wandelclub Roal Benti
Sint-Jozeftocht
Basisschool Sint-Jozef
Abdijstraat 33, Eeklo
4-7-10-14-16-20-23 km
08u00 tot 15u00
40 Zondag 14.01 Scheldestappers Zingem
Scheldevalleitocht
Voetbalkantine Vurste
Leenstraat, Vurste
6-10-15-21-30 km
07u00 tot 15u00
44 Woensdag 17.01 Egmont Zottegem
Midweektocht
OC Strijpen
St-Andriessteenweg 163, Strijpen
7-10-14-18-21 km
08u00 tot 16u00
46 Zaterdag 20.01 Omloop Kluisbergen
Winterwandeling
Zaal Volkswelzijn
Grote Herreweg 158, Kluisbergen
5-14-19-24 km
08u00 tot 15u00
46 Zaterdag 20.01 WSV Zelden Rust
Zelden Rust Wintertocht
CC De Halle
Rooseveltlaan 1A, Axel (NL)
7-14-21 km
08u00 tot 15u00
48 Zaterdag 20.01 Verdigym Collines Flobecq
Marche du Pourchau Saint-Antoine
Maison du Village
Rue Abbé Pollart 4, Flobecq
5-8-14 km
12u00 tot 20u00
49 Zondag 21.01 De Lustige Wandelaars Merchtem
Winterse Brabantse Kouters-tocht
Zaal Ons Parochiehuis Peizegem
Nieuwbaan 67, Merchtem
6-9-12-15-18 km
08u00 tot 15u00
50 Zondag 21.01 (BUSREIS) Bosgeuzen-Voorkempen
Winterwandeling
Feestzaal Den Engel
Kerkstraat 17, Vorselaar
6-9-12-15-19-23-27 km
08u00 tot 15u00
50 Zondag 21.01 WSV De Kadees Aalst
Sint-Antoniustocht
School De Vlieger
Hofstade-Dorp 44, Hofstade
6-11-15-21 km
08u00 tot 15u00
51 Zaterdag 27.01 De Kwartels
Tocht rond Oosteeklo
Parochiezaal Oosteeklo
Koning Albertstraat, Oosteeklo
7-12-18-24 km
08u00 tot 15u00
52 Zaterdag 27.01 Les Marcheurs de la Police De Mons
Marche Saint-Georges
Salle Calva
Rue du Dépôt, Havré
6-12-20-30-43-50 km
06u00 tot 15u00
53 Zondag 28.01
ALLEN OP POST
PRIORTOCHT
Padstappers Geraardsbergen
MANNEKEN-PIS tocht
Jeugdcentrum ‘De Spiraal’
Zakkaai 29, Geraardsbergen
7-10-12-16-22-26-32 km
07u30 tot 15u00
54 Dinsdag 30.01 De Winkelse Stappers
Meerhoektocht
De Meerhoek
Zuidhoekstraat 22, St-Eloois-Winkel
6-12-18-20 km
07u00 tot 15u00
56 Zaterdag 03.02 Land Van Rhode
Sprokkeltocht
Sint-Lievenskring
Sint-Lievensplein, Sint-Lievens-Esse
6-10-14-18-21 km
08u00 tot 15u00
57 Zondag 04.02 Hanske De Krijger Oudenaarde
Prosper De Maeght Wandeling
KBO School Eine
N. de Tièrestraat 102, Oudenaarde
7-12-18-25 km
08u00 tot 15u00
57 Zondag 04.02 De Wase Steinbockvrienden
Lichtmiswandeltocht
Parochiaal Dienstencentrum
Klapdorp 9A, Sint-Pauwels
3,5-6-10-15-20-25-30 km
08u00 tot 15u00
59 Zaterdag 10.02 Dwars Door Brakel
Geutelingentocht
Zaal Averbo
Riedeplein 15, Brakel – Michelbeke
6-12-18 km
07u30 tot 15u00
59 Zaterdag 10.02 Horizon Opwijk
Valentijntjeswandeling
Lokalen Jeugdheem
Karenveldstraat 22, Opwijk
4-8-14-21 km
08u00 tot 15u00
61 Zondag 11.02 Halfoogstvrienden Bellingen Pajottenland op zijn mooist
Parochiezaal Elingen
Zwarte Molenstraat 25, Elingen
CSC Lierde
7-10-15-20-25-32-42-50
07u00 tot 15u00
61 Zondag 11.02 CSC Lierde
Wintertocht
Patronage
Kapellestraat 9, St-Maria-Lierde
6-12-18 km
07u30 tot 15u00
DINSDAG 13.02 – GROEPSWANDELING VOOR CLUBLEDEN.
SAMENKOMST in Binnenspeeltuin “’t Repespeeltje”, Felicien Cauwelstraat 50a, Nederboelare
Zie artikel over de dinsdagtochten.
63 Dinsdag 13.02 De Trekvogels Boekhoute vzw
Weektocht
ISBO CVO Volwassenenonderwijs
Assenedesteenweg 163, Zelzate
7-14-21 km
08u00 tot 15u00
64 Donderdag 15.02 De Duintrappers Westende
After-Valentijntjestocht
Gemeenteschool Lombardsijde
Schoolstraat 37, Lombardsijde
6-13-22 km
08u00 tot 15u00
66 Zaterdag 17.02 Omloop Kluisbergen
Folderwandeling
Zaal “Volkswelzijn”
Grote Herreweg 158, Kluisbergen
5-10 km
12u00 tot 14u00
66 Zaterdag 17.02 WSV Baasrode
Winterwandeling in Vlassenbroek
Gemeenteschool De Schakel
Molenberg 9, Baasrode
5-8-12-16-20-26 km
08u00 tot 15u00
ZATERDAG 17.02 – JUBILEUMFEEST PADSTAPPERS
Feestzaal Villa Wilson, Guilleminlaan 24, Geraardsbergen
Zie artikel elders in clubblad.
68 Zondag 18.02 Op Stap Zwalm
Zwalmse 12 Dorpentocht
De Zwalmparel
Sportlaan1, Munkzwalm
6-15-21-25-30 km
07u00 tot 15u00
69 Zondag 18.02 Les Sans-Soucis Ghlin
Marche du Mouligneau
Salle Polyvalente
Parc Com. de Baudour, Baudour
4-7-12-20-30 km
07u00 tot 15u00
69 Woensdag 21.02 Egmont Zottegem
Midweektocht
OC Oombergen
Oombergenstraat 39, Oombergen
7-10-14-18-21 km
08u00 tot 16u00
72 Zaterdag 24.02 Comité 2000
Sprotjestocht
Sint-Jan Zulzeke
Zulzekestraat 43, Zulzeke
6-12-18 km
08u00 tot 15u00
74 Zondag 25.02
(BUSREIS)
Rustige Bosstappers Jabbeke
Bibbertocht
De Schelpe
Eernegemweg 34, Snellegem
4-7-13-21-30 km
07u00 tot 15u00
75 Zondag 25.02 De Natuurvrienden Zoersel
Trappistentocht
Gemeenteschool Beuk en Noot
Achterstraat, Zoersel
6-10-12-16-20-24-30-42 km
07u00 tot 15u00
76 Woensdag 28.02
ALLEN OP POST
Padstappers Geraardsbergen
KRAKELINGEN-tocht
Parochiezaal
Beverstraat 2, Viane
7-10-12-16-22 km
08u00 tot 15u00
80 Zaterdag 03.03 Burchtstappers Herzele
Bacchustocht
Zaal Antoniuskring
Provincieweg, Borsbeke
3,5-6-10-14-18-23 km
08u00 tot 15u00
81 Zondag 04.03 De Smokkelaars Stekene VZW
Boudelotochten
OC Boudelocentrum
Kasteelstraat 23, Stekene
6-12-17-23-30 km
08u00 tot 15u00
81 Zondag 04.03 De Kadees Aalst
Neigembostocht
Parochiezaal St-Margriet
Pastorijstraat 1, Neigem
7-14-21-28 km
08u00 tot 15u00
82 Dinsdag 06.03 WSV Wetteren
Sneeuwklokjestocht
Ideal Caravans
Brusselsesteenweg 276, Wetteren
7-14-21 km
07u30 tot 15u00
84 Donderdag 08.03 Land Van Rhode
Vuentecatocht
GC De Kluize
Sportstraat 3, Scheldewindeke
6-10-14-18-21 km
07u30 tot 15u00
85 Zaterdag 10.03
O.BG AANBEVOLEN
De Chatons Ronse
Super Klype Tocht
Koninklijk Atheneum
Gustave Royerslaan 39, Ronse
5-10-14-21-35-50-60 km
06u00 tot 14u30
87 Zondag 11.03 De Lachende Wandelaars Aalter
Marsen van Aalter
Sportpark
Lindestraat 17, Aalter
4-8-12-15-20-28-36 km
07u00 tot 15u00
87 Zondag 11.03 De Marktrotters Herne
Kriek-en Mattentochten
Sporthal De Hernekouter
Hernekouter 1, Herne
4-6-10-15-22-32 km
07u00 tot 15u00
87 Zondag 11.03 De Randstappers
Lenteklassieker
Zaal De Vierklaver
Groenstraat1, Michelbeke
6-12-18-24 km
07u00 tot 15u00
DINSDAG 13.02 – GROEPSWANDELING VOOR CLUBLEDEN
SAMENKOMST in café d’Oude Molen, Rekestraat 1, Zarlardinge
Zie artikel over de dinsdagtochten.
93 Zaterdag 17.03 Wandelclub Natuurvrienden Deinze
Gulden Eitocht
Zaal De Mastbloem
Waregemsestweg 22, Kruishoutem
6-10-15-20 km
06u30 tot 15u00
93 Zaterdag 17.03 Wandelclub Kruikenburg
De Laetaretocht
Sporthal Caerenbergveld
Kerkhofstraat, Schepdaal
7-14-21 km
08u00 tot 15u00
93 Zaterdag 17.03 VZW Vredeseilanden
Dwars door het Beverhoutsveld
CC Zuidleie
V. Hennemanstraat 1, Oostkamp
6-9-12-15-18-24-30 km
07u00 tot 15u00
95 Zondag 18.03
(BUSREIS)
Florastappers Gent
Floratochten
deVierdeZaal
Driebeekstraat 2, Gentbrugge
&
Wervikse Wandelsport Vereniging
Mars van de Kleiputten
Soc. Centrum van de Steenbakkerijen
Touquetstraat 228, Ploegsteert
4-10-14-18-24 km
07u30 tot 15u00
95 Zondag 18.03 Roosenberg Wandelclub Waasmunster
Ommegangtocht
POC
Rivierstraat 14, Waasmunstr
6-12-20 km
08u00 tot 15u00
97 Woensdag 21.03 Egmont Zottegem
Midweektocht
OC Velzeke
Provinciebaan 277, Velzeke
7-10-14-18-21 km
08u00 tot 16u00
98 Zaterdag 24.03 KWB Moerzeke
Kluddetocht
Zaal De Viergekroonden
Koningsplein 8, Moerzeke
5-10-15-20 km
08u00 tot 15u00
99 Zondag 25.03 Heidetochten Kester-Gooik
Camtocht
Zaal Familia
Bronnenweg 2, Gooik
5-8-11-15-19-22-26-29-32-42-50 km
07u00 tot 15u00
100 Zondag 25.03 De Vossen Buggenhout
Lentevossentocht
Gem Basisschool ‘t Sprinkhaantje
Collegestraat 1 – Buggenhout
6-10-16-21-32 km
08u00 tot 15u00
100 Zondag 25.03 Reigerstappers Vinderhoute
Reigertocht
Parochiaal Centrum Lovendegem
Kasteeldreef 75, Lovendegem
5-8-12-18-23-30 km
07u00 tot 15u00
102 Woensdag 28.03 Scheldestappers Zingem
Midweektocht
De Klub
Kwaadstraat 9, Zingem
6-10-15-21 km
07u00 tot 15u00
102 Donderdag 29.03 Durmestappers
Durmetocht
De Ruiter Sint-Janskring
Sijpstraat 80, Waasmunster
5-10-14-21 km
08u00 tot 15u00
102 Zaterdag 31.03 De Pajotten Hekelgem
Lentetocht
Zaal De Kluis (Ledeberg)
Kapelleweide 13, Roosdaal
4-7-9-14-21 km
08u00 tot 15u00
103 Zaterdag 31.03 Padstappers Geraardsbergen
Van ’t Jongste naar
’t Oudste Manneken-Pis
Tent Europakruispunt Brussel
50 km
07u00 tot 8u00
104 Zondag 01.04 Singelwandelaars Strombeek-Bever
Paastocht
Sporthal E. Soens
Singel 57, Strombeek-Bever
5-8-12-18-22 km
07u30 tot 15u00
109 Woensdag 04.04 De Kadees VZW
Faubourgtocht
Parochiehuis Baardegem
Baardegem-Dorp, Baardegem
6-12-18 km
08u00 tot 15u00